• Sugerowane produkty:

Inwestowanie w złoto ? najważniejsze informacje

Planujesz inwestycję w złoto? Nie tylko czeka cię wybór sposobu ulokowania pieniędzy w żółty metal, ale też pojawia się pytanie, gdzie trzymać złoto, aby było ono bezpieczne. Gdzie trzymać złoto w sztabkach lub w monetach? A może lepiej nie wybierać złota fizycznego, ale kupić złoto na papierze? Sposobów na przechowywanie złota jest mnóstwo, ale nie każdy jest perfekcyjny.

- -

Gdzie trzymać złoto w domu?

-

Jeżeli wybiera się inwestycję w złoto w formie fizycznej, wówczas najczęściej miejscem jego przechowywania jest dom, następnie bank. Gdzie Add a comment to this line - trzymać złoto w domu? Dużo zależy od tego, jaka jest jego wartość, ponieważ jedna mała kilku gramowa - sztabka nie jest warta tyle samo, moneta kolekcjonerska o wyższej wadze. W domu najlepiej przechowywać złoto i inne cenne - przedmioty w sejfach. Porządny sejf, na przykład wmurowany w ścianę, to wydatek kilku tysięcy złotych, dlatego to nie rozwiązanie - dla każdego, ale dla dużych inwestorów. Dobrym pomysłem są różnego rodzaju naturalne skrytki ? nieoczywiste, pomysłowe, które nie - wyglądają na godne zainteresowania. Również popularne jest zakopywanie złota w ziemi, ale wiadomo, że jest to dość brudna robota. - Są jednak sposoby na przechowywanie złota w ziemi bezpiecznie, bez detekcji przez wykrywacze metalu.

- -

Gdzie trzymać złoto ? a może bank?

-

Jak zostało już wspomniane wcześniej, drugim miejscem, gdzie można przechowywać złoto, są banki. - Trzeba jednak liczyć się z kosztami jego ulokowania w bankowym sejfie, opłaty trzeba regulować stale. - Banki są znacznie bezpieczniejsze niż przechowywanie kruszcu w domu, dlatego gdy pada pytanie, gdzie trzymać złoto bez ryzyka, najlepiej wybrać bank.

- -

A może złoto na papierze?

-

Również ciekawym rozwiązaniem w tym zakresie jest zakupienie złota nie w formie sztabek czy monet lub biżuterii, - ale na papierze, w formie certyfikatów. Wówczas to złoto przechowywane jest w firmie, która zajmuje się jego sprzedażą. - Klient może zawsze przyjechać i je odebrać, ale trzeba pamiętać, że takie firmy głównie mają swoje siedziby w dużych miastach takich - jak Londyn czy w Szwajcarii. -